Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Polerowanie wypełnień to podstawowa procedura, wykonywana wielokrotnie każdego dnia. Od jakości jej wykonania zależy estetyka i komfort pacjenta. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką gamę produktów polerskich, wśród nich:

gumki do kompozytów

szczoteczki impregnowane węglikiem krzemu 

paski z nasypem diamentowy

kamienie arkansas - w wersji na turbinę lub mikrosilnik

polerowanie kompozytu

Polerowanie wypełnień to podstawowa procedura, wykonywana wielokrotnie każdego dnia. Od jakości jej wykonania zależy estetyka i komfort pacjenta. 

Ze względu na różnorodność kompozytów a także powierzchni którą musimy wygładzić, mamy do dyspozycji kilka instrumentów polerskich. 

1. Gumki

To najbardziej popularne polerki. W ofercie znajdują się gumki o różnych kształtach i twardości. Dostosowując wybierany produkt do naszych potrzeb, możemy wybierać wśród systemów jedno, dwu lub trójstopniowych.

Niezależnie który system wybierzemy, ważne jest by zawsze pracować wg. zaleceń producenta.  Tylko zachowanie odpowiedniej sekwencji pozwoli uzyskać zadawalający rezultat czyli idealnie gładką i lśniącą powierzchnię. 

Wybierając gumkę stomatologiczną, należy pamiętać by zawsze pracować na mokrej powierzchni z włączony sprayem wodnym. Wydłuży to żywotność gumki i pozwoli szybko osiągnąć zamierzoną gładkość kompozytu. 

2. Szczoteczki 

Gdy polerujemy tak "pagórkowatą" powierzchnię, jaką stanowią trzonowce, stajemy przed pytaniem, jak wypolerować bruzdy. Trudno jest tam dotrzeć gumką. W tym miejscu znakomicie sprawdzą się szczoteczki impregnowane węglikiem krzemu. Poszczególne włókna szczoteczek dotrą i wypolerują, każdy zakamarek trzonowca. 

3. Paski z nasypem diamentowym

W naszej ofercie, znajdziecie Państwo wyłącznie paski z nasypem diamentowym Firmy NTI. Są to paski wielokrotnego użytku, nadające się do sterylizacji w autoklawie. 

Jako instrument polerski, znakomicie sprawdzą w znoszeniu nawisów oraz w polerowaniu przestrzeni międzyzębowych i brzegów siecznych. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl