Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Tissue Trimmer - ceramiczne wiertło - skalpel do cięcia tkanek miękkich. 

Zanim kupisz przeczytaj opis poniżej.

 

 

Ceramiczne wiertła do cięcia tkanek miękkich.

Tissue Trimmer to instrument ceramiczny zwyczajowo zwany wiertłem ceramicznym.  

Mimo, że właśnie taka nazwa przyjęła się wśród dentystów to jest to określenie, które wprowadza w błąd.

Tissue Trimmer to raczej rodzaj skalpela. Służy wyłącznie do cięcia tkanek miękkich. Używając tego instrumentu należy ciąć jego płaszczyzną boczną - nie czubkiem !

Następny mit to obiegowa opinia, że używa się go do koagulacji tkanek. To złe zrozumienie zasady jego pracy. Tissue Trimmer nie jest w stanie zatamować krwawienia. Jest tak skonstruowany, żeby poprzez wysokie obroty i wytwarzające się dzięki nim ciepło, w trakcie cięcia znacznie ograniczyć krwawienie a w niektórych przypadkach w ogóle do niego nie doprowadzić. 

 

Zastosowanie:

-  modyfikacja dziąseł ( modelowanie, cięcie)

-  wycinanie dziąsła wokół szlifowanego zęba – pozwala na pobranie wycisku o bardzo czytelnych granicach preparacji. Wycięta tym instrumentem tkanka, bardzo szybko odrasta.

 - odsłanianie implantów

 - odsłanianie nie wyrżniętych zębów

 - podcinanie wędzidełka u dzieci – POLECAMY !

Kształt części tnącej jest przyjazny pacjentowi – nie kojarzy się z ostrym narzędziem, czyli nie kojarzy się z bólem co jest ważne szczególnie u małych pacjentów.

Sposób użycia

pole pracy należy osuszyć w takim stopniu, w jakim maksymalnie będzie to możliwe, czym bardziej sucha powierzchnia, tym lepszy efekt koagulacji

- końcówkę, przed nałożeniem trimmera, trzeba przygotować czyli zakręcić chłodzenie wodą, a samą końcówkę przedmuchać powietrzem, by osuszyć zalegające w niej resztki wody

- w trakcie cięcia pracujemy narzędziem tak jak skalpelem, który przeciągamy tylko w jednym kierunku ( powrót spowoduje, że już zamknięte naczyńka krwionośne ponownie się otworzą i dojdzie do krwawienia )

- trimmer pracuje powierzchnią boczną ceramicznego ostrza a nie jego wierzchołkiem


zalecane obroty: 300-500 tys. (czym wyższe obroty tym większa skuteczność narzędzia w tamowaniu krwawienia)

UWAGA

Narzędzie służy do cięcia tkanek miękkich.  Nie powinno mieć kontaktu z twardymi powierzchniami, takimi jak szkliwo czy kość. Kontakt z twardą powierzchnią spowoduje, że ceramiczny czubek instrumentu może przypalić się na czarno. Nie powoduję to obniżenia wartości roboczej narzędzia

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl